SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare + fövaringsrör 7551200
nr 755 1200
Bägare + fövaringsrör
Silver, 1800-tal, höjd: 5, längd: 7, Bla 1849
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 april 2012
kl 18:09:40
22/4 16:37:23
300 kr
22/4 22:12:08
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver